Zastanawiacie się nad podróżą z dziećmi na Seszele? Jeśli tak, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł. Dowiecie się wielu najważniejszych rzeczy o podróży na Seszele z dzieckiem oraz znajdziecie wiele inspiracji i informacji, o czym należy pamiętać podróżując z maluszkiem na Seszele. W Orpheus organizujemy podróże szyte na miarę, więc idealnie dopasujemy całą podróż pod oczekiwania Wasze i Waszego maleństwa!

 

 • 1 LOT Z DZIECKIEM NA SESZELE
 • 2 LOT SAMOLOTEM Z NIEMOWLAKIEM
 • 3 RODZINNE WAKACJE NA SESZELACH
 • 4 ATRAKCJE DLA DZIECI NA SESZELACH
 • 5 KTÓRĄ WYSPĘ NA SESZELACH WYBRAĆ PODRÓŻUJĄC Z DZIECKIEM?
 • 6 KILKA WYSP NA SESZELACH
 • 7 JAKI WYBRAĆ TRANSFER NA SESZELACH?
 • 8 JAK SIĘ PORUSZAĆ PO WYSPIE NA SESZELACH?
 • 9 O CZYM PAMIĘTAĆ PRZED WJAZDEM NA SESZELE Z DZIECKIEM
 • 10 JAKIE HOTELE WYBRAĆ NA RAJSKICH SESZELACH PODRÓŻUJĄC Z DZIEĆMI?
 • 11 CZY SESZELE SĄ BEZPIECZNE?
 • 12 SESZELE COVID – WARUNKI WJAZDU (stan na 21.09.2022)

 

 

LOT Z DZIECKIEM NA SESZELE

Jeśli wybieracie się z dzieckiem na Seszele, to w Orpheus Exclusive Travel zdecydowanie najbardziej polecimy Wam dwie linie lotnicze. Linia lotnicza Qatar Airways oraz linia lotnicza Emirates to jedne z najlepszych linii lotniczych świata. Obie zapewnią Wam i dziecku najbardziej komfortowe warunki.

Wybierając Qatar Airways, Wasz lot rozpocznie się w Warszawie, następnie po około 4,5 godzinach lotu dotrzecie do Doha, gdzie po krótkiej przesiadce odbędzie się dalsza podróż. Drugi odcinek podróży będzie trwał ok 5,5 godzin na Seszele, a dokładniej na wyspę Mahe.

Decydując się na lot linią Emirates, czas lotu będzie bardzo podobny. Pierwszy odcinek Warszawa – Dubaj będzie trwał około 5 godzin i 40 minut. Następnie z Dubaju na Mahe na Seszelach lot będzie trwał 4 godziny i 30 minut. Obecnie linia Emirates oferuje dłuższe przesiadki pomiędzy lotami, bo trwające ponad 4 godziny. Jest również możliwy lot przez Dubaj linią FlyDubai z krótszą przesiadką, jednak należy pamiętać, że taki lot nie będzie tak komfortowy, jak w przypadku linii Emirates.

Renomowane linie lotnicze są również idealnym wyborem dla rodzin, nie tylko jeśli chodzi o komfort i wygodę podróży, ale również jeśli chodzi o jedzenie. Wy możecie zamówić jedzenie standardowe lub jedzenie specjalne np. wegetariańskie, azjatyckie, niskokaloryczne itp. Dziecko może otrzymać specjalny posiłek podczas podróży np. pyszne śniadanie, danie w słoiczku.

 

LOT SAMOLOTEM Z NIEMOWLAKIEM

Wybierając się w podróż z niemowlakiem, w Orpheus możemy zamówić dla Was specjalne miejsca dla rodziców z malutkim dzieckiem, przed którymi znajduje się łóżeczko. Łóżeczko jest montowane przez załogę samolotu do ściany samolotu znajdującej się przed Wami. Na czas startu oraz lądowania łóżeczko jest ściągane, a podczas ewentualnych turbulencji niemowlę musi być wyciągnięte z łóżeczka ze względów bezpieczeństwa. Podróżowanie z maluszkiem w ten sposób będzie bardzo komfortowe. Malutkie dziecko może spędzić lot w łóżeczku, a Wy macie miejsca z większą przestrzenią na nogi bez żadnych dopłat!

Aby zarezerwować łóżeczko w linii lotniczej, niemowlę musi spełnić dwa warunki. Dziecko nie może przekroczyć wagi określonej przez linię lotniczą oraz jego wzrost nie może być większy niż maksymalny wzrost określony przez linię. Każda linia lotnicza ma swoje procedury w tym temacie. Jeśli więc podróżujecie z maluszkiem to będziemy musieli sprawdzić, czy Wasze dzieciątko będzie spełniało te wymagania (waga i wzrost), aby móc zapewnić Wam miejsca z łóżeczkiem i większą przestrzenią na nogi.

 

RODZINNE WAKACJE NA SESZELACH

Seszele nie są popularnym kierunkiem na rodzinne wakacje. Gdy zamykamy oczy, to Seszele to romantyczne spacery po rajskiej plażyluksusowe hotele i wille z prywatnymi basenami położonymi na wzgórzach lub na plaży, ekskluzywne apartamentynurkowanie i poznawanie podwodnego świata itp. Nie oznacza to natomiast, że nie można udać się w podróż na Seszele z dzieckiem, czy nawet z niemowlakiem. Osobiście sprawdziliśmy jak to jest wziąć na pokład i w podróż dzieci. Wybraliśmy się na rodzinne wakacje na Seszele z 7-miesięcznym maluszkiem, mieszkaliśmy na 3 wyspach, a zwiedziliśmy aż 4 wyspy na Seszelach! Było pięknie, idyllicznie, rajsko i dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy.

 

ATRAKCJE DLA DZIECI NA SESZELACH

Rodzinne wakacje na Seszelach z pewnością będą należały do jednych z najbardziej niezapomnianych podróży. Wyspy seszelskie oferują wiele ciekawych miejsc. Zarówno na wyspie Mahewyspie PraslinSilhouette, czy La Digue znajdziecie ciekawe miejsca, w które możesz zabrać swoje dziecko, by pokazać mu piękno rajskich Seszeli. My polecamy przede wszystkim:

PIASZCZYSTE PLAŻE – piękny, biały piasek z krystalicznie czystą, płytką wodą to raj zarówno dla Was, jak i dla Waszych pociech. Dzięki płyciznom dzieci mogą bez problemu korzystać z piękna natury i ochłodzić się podczas zabawy. Na wielu plażach na Seszelach możecie być zupełnie sami! Plaże są czyste, a jeśli pojawiają się glony, to są one sprzątane przez hotele.

BOGACTWO PRZYRODY – bujne dżungle, dzikie plaże, palmy, kokosy i po prostu natura zamiast sklepów, zabawek i centrów handlowych. Brzmi fantastycznie, prawda?

ŻÓŁWIE OLBRZYMIE – na wyspie Curieuse żyje około 200 żółwi olbrzymich. Tak naprawdę żółwie olbrzymie można spotkać na całych Seszelach m.in. na Mahe, na Praslin oraz na La DigueŻółwie na Seszelach żyją w specjalnie przygotowanych dla nich zagrodach, albo na wolności. W niektórych miejscach możecie być sam na sam z żółwiem. My spotkaliśmy żółwie podczas spaceru po Parku Narodowym na wyspie Silhouette, gdzie podczas 1,5- godzinnego spaceru nie spotkaliśmy żadnego turysty!

COCO DE MER – czyli największy kokos świata! Coco de mer rośnie jedynie na dwóch seszelskich wyspach: Praslin w parku Vallee de mai i na wyspie Curieuse. Wielu twierdzi, że kokos ma kształt pośladków. Oceńcie sami na zdjęciu poniżej. Czy wiecie, że coco de mer może mieć około 40 centymetrów długości i ważyć nawet 30 kilogramów?!

TRANSFER POMIĘDZY WYSPAMI NA SESZELACH – Tak! Czasem sam transfer pomiędzy wyspami może być świetną atrakcją. Podróż promem, lot helikopterem, czy małym samolotem lokalnym dostarczy Wam i Waszemu dziecku wiele frajdy sprawi, że rodzinne wakacje będą niezapomniane.

 

KTÓRĄ WYSPĘ NA SESZELACH WYBRAĆ PODRÓŻUJĄC Z DZIECKIEM?

MahePraslinLa Digue, czy Silhouette? To pytanie słyszymy bardzo często. Jeśli zastanawiacie się którą jedną wyspę wybrać podróżując z dzieckiem na Seszele odpowiadamy – nie trzeba wybierać jednej wyspy 😊 Warto przemyśleć, czy nie chcecie odkryć kilka wysp na Seszelach zamiast spędzić urlop na Seszelach w jednym miejscu. Transfery promemsamolotem, czy helikopterem pomiędzy wyspami są bezpieczne i mogą być dodatkową atrakcją zarówno dla Was, jak i dla Waszego dziecka. Warto więc pomyśleć, czy nie lepiej będzie podzielić cały pobyt na 2 wyspy, albo na 3 wyspy na Seszelach w zależności od liczby nocy, jaką chcecie spędzić na Seszelach.

Według nas, optymalnym rozwiązaniem jest spędzenie 5 nocy w hotelu na jednej wyspie. Jeśli więc wybieracie się na rodzinne wakacje na Seszelach na 10 nocy, to idealnym rozwiązaniem będzie pobyt na dwóch wyspach po 5 nocy na każdej z nich. Jeśli natomiast chcecie na Seszelach spędzić 2 tygodnie, to 5 nocy na jednej wyspie, następnie 4-5 nocy na drugiej wyspie i znów 4-5 nocy na trzeciej wyspie będzie świetnym rozwiązaniem. Na Seszelach jest wiele pięknych hoteli oferujących atrakcje dla rodzin. Hoteli, w których dzieci nie będą się nudzić, a Wy zaznacie spokojnego wypoczynku. A to wszystko w otoczeniu wyjątkowej przyrody.

 

KILKA WYSP NA SESZELACH

Każda z wysp jest inna, wyjątkowa. Wszędzie jest zielono. Wyspa Praslin, pełna pięknych plaż, będzie idealnym miejscem na wakacje z dziećmi. W wielu hotelach znajdziecie infrastrukturę i atrakcje dla rodzin z dziećmi. La Digue to maleńka wyspa, którą zwiedza się na rowerach. Na La Digue znajdziecie butikowe hotele, restauracje i najsłynniejszą plażę na świecie – Anse Source d’Argent. Zdecydowanie warto tu pobyt jeden cały dzień. Wyspa Mahe oferuje najwięcej hoteli i można ją zwiedzić samochodem. Mahé ma 17 km szerokości i 26 km długości, więc wszędzie jest blisko. Warto jednak wiedzieć, że znajduje się tu wiele krętych uliczek i gdy jedziecie przez ostre zakręty, to podróż samochodem może nawet przyprawić o mdłości.

Pobyt na kilku wyspach na Seszelach ma wiele plusów. Po pierwsze, z pewnością nie będziecie się nudzić! Po drugie – urozmaicicie sobie widoki, poznacie różne piękne plaże, ludzi i hotele (czyli również urozmaicicie wyżywienie). A po trzecie odkryjecie zupełnie inne oblicza Seszeli i właśnie tak Seszele Was w sobie rozkochają!

 

JAKI WYBRAĆ TRANSFER NA SESZELACH?

Na Seszelach najbardziej popularnym środkiem transportu pomiędzy wyspami jest transfer promem Cat Cocos. My szczególnie polecamy klasę biznes, w której jest jedynie kilkanaście bardzo wygodnych foteli, w których można się zanurzyć i totalnie się zrelaksować. Dodatkowo, wybierając rejs w klasie biznes nie trzeba stać w długiej kolejne na prom!

Kolejnym środkiem transportu pomiędzy wyspami jest helikopter. Prywatny lot helikopterem nad wyspami, lagunami i górami to niezapomniane przeżycie. Dziecko otrzyma specjalne małe słuchawki, które będą zagłuszały hałas.

Możecie również przemierzyć dystans pomiędzy wyspami na Seszelach małym, lokalnym samolotem.

 

JAK SIĘ PORUSZAĆ PO WYSPIE NA SESZELACH?

Na wyspie Praslin i Mahe wszędzie dotrzecie samochodem, a na La Digue – rowerem. Co ciekawe, na Seszelach nie jest wymagane przewożenie dziecka w foteliku w samochodzie. Jeśli więc jest Ci tak wygodniej, to możesz podróżować z dzieckiem na kolanach. Należy pamiętać, że na Seszelach panuje ruch lewostronny.

 

O CZYM PAMIĘTAĆ PRZED WJAZDEM NA SESZELE Z DZIECKIEM

Na Seszelach nie są wymagane żadne szczepienia. Natomiast planując wakacje na Seszelach z dzieckiem (na Seszelach lub w innym egzotycznym miejscu) najlepiej udać się do lekarza medycyny podróży, który odpowiednio Wam doradzi. Z praktycznych rzeczy, które my w DreamGo polecamy Wam wziąć ze sobą w podróż, są to:

– probiotyk podawany maluszkowi jeszcze przed podróżą
– dobrze zaopatrzona apteczka
– nakrycie głowy
– krem do opalania minimum 50 SPF
– pampersy wodne, jeśli udajecie się na Seszele z małym dzieckiem
– ubranko dla dziecka chroniące przed UV
– jeśli podróżujecie na Seszele z niemowlakiem, to polecamy wziąć również dania w słoiczkach lub/i mleka modyfikowane

Jeśli chodzi o pampersy, to nie ma problemu, kupicie je praktycznie w każdym lokalnym sklepie.

 

JAKIE HOTELE WYBRAĆ NA RAJSKICH SESZELACH PODRÓŻUJĄC Z DZIEĆMI?

Jeśli podróżujecie z dziećmi na Seszele, warto sprawdzić następujące informacje: Czy hotel ma basen dla dzieci? Czy hotel zapewnia śniadania, dwa posiłki, czy pełne jedzenie? Czy hotel jest położony przy plaży? Czy ma blisko ocean?

Decydując się na luksusowe wakacje – Seszele oferują wiele możliwości. Na przykład w hotelu Four Seasons Resort Seychelles, położonym na wyspie Mahe, do dyspozycji Gości są klimatyzowane wille z prywatnym basenem i niesamowitym widokiem na ocean! Basen w zaciszu własnej willi pozwoli Wam na istny relaks. Dodatkowo, w hotelu Four Seasons przygotowano dzieciom program rozrywkowy. Dla dzieci w wieku 4-12 lat przygotowano specjalne place zabaw oraz postawiono na edukację morską, podczas której chętnie pokazują dzieciom cuda, które kryją się pod powierzchnią oceanu. Jeśli marzycie o kolacji tylko we dwoje, w hotelu Four Seasons jest możliwa usługa niani, z którą możecie zostawić swoje dzieci.

Wycieczki na Seszelach można zarezerwować z wyprzedzeniem lub bezpośrednio na miejscu np. w hotelu. Hotele na Seszelach oferują wycieczki warte zobaczenia m. in. nurkowanie, wycieczki – trekkingi po dżungli, czy wycieczki do stolicy Mahe – Victorii. Na wyspie Praslin, słynącej z białych plaż, polecamy zobaczyć plaże: Anse Lazio oraz Anse Georgette, a także słynny, soczyście zielone Valle de Mai. Spędzając swoje wakacje na jednej wyspie, można odkryć podczas wycieczki inne, mniej popularne wyspy i miejsca. Wycieczka na rajskie maleńkie wysepki, czy wycieczka do dżungli sprawi, że jeszcze bardziej poczujecie się, jakbyście byli sami na Seszelach.

 

CZY SESZELE SĄ BEZPIECZNE?

Tak, Seszele są bezpieczne. Seszele znajdują się w strefie klimatu równikowego wilgotnego na Oceanie Indyjskim. Nie ma tu niebezpiecznych zwierząt. Co ciekawe, na Seszelach nie ma nawet małp! To, co możecie spotkać to czasem pojawiające się na brzegu niebezpieczne morskie żyjątka, które po nadepnięciu mogą poparzyć lub zranić. Przed wyjazdem na Seszele i zwiedzaniem wysp, wielu naszych Klientów udaje się do lekarza medycyny podróży. Szczególnie, jeśli podróż dotyczy rodzin. Lekarz ten fachowo opowie o ewentualnych zalecanych szczepieniach. Doradzi, czy szczepić się przeciwko durowi brzusznemu, czy wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B.

 

SESZELE COVID – WARUNKI WJAZDU (stan na 21.09.2022)

Wszyscy podróżni przed wylotem na Seszele muszą wypełnić online tzw. Travel Authorization and Digital Passenger Declaration i dostarczyć dokumenty wskazane w formularzu m.in. zdjęcie paszportu, aktualny certyfikat covidowy lub negatywny wynik testu na COVID-19.

Podróżni zaszczepieni dwiema dawkami przeciwko COVID-19 są zwolnieni z wykonania testu na COVID-19 przed wylotem z Polski pod warunkiem, że druga dawka była podana nie wcześniej niż pół roku przed wyjazdem na Seszele. Podróżni zaszczepieni dwiema dawkami wraz z trzecią dawką przypominającą również są zwolnieni z wykonania testu na COVID-19 przed wylotem z Polski bez względu na to, kiedy dawka przypominająca została wykonana. Dzieci w wieku od 12 do 17 lat muszą otrzymać tylko pełną serię podstawową. Dowód szczepienia (certyfikat covidowy) należy przedstawić wypełniając formularz Travel Authorization and Digital Passenger Declaration.

Podróżni niezaszczepieni, najwcześniej na 72 godziny przed wylotem na Seszele muszą zrobić test na COVID-19. Następnie należy przedstawić negatywny wynik testu PCR wypełniając formularz Travel Authorization and Digital Passenger Declaration. Alternatywnie najwcześniej na 24 godziny przed wylotem można wykonać szybki test na obecność antygenu. Następnie przedstawić negatywny wynik testu antygenowego wypełniając formularz deklaracyjny.