6 dni 5 noclegów

Serengeti

 • 1 DZIEŃ ARUSHA

  Przylot na lotnisko Kilimanjaro. Odbiór z lotniska i przejazd do hotelu w Arushy na nocleg.

 • 2 DZIEŃ PARK NARODOWY JEZIORA MANYARA: SAFARI

  Rozpoczynacie przygodę z afrykańskim safari! Po śniadaniu wyjedziecie prywatnym samochodem terenowym do Parku Narodowego Jeziora Manyara w towarzystwie lokalnego przewodnika. W drodze zatrzymacie się na afrykańskim targu, gdzie możecie zrobić zakupy. Dalej ruszycie na obserwację setek flamingów i innych ptaków, które przylatują nad jezioro Manyara w okresie migracji. Udacie się też na spacer specjalnie wytyczonymi pomostami w poszukiwaniu hipopotamów. Przejazd na nocleg, po południu spacer do pobliskiej plantacji kawy lub odpoczynek.

 • 3 DZIEŃ PARK NARODOWY SERENGETI: SAFARI

  Tego dnia odwiedzicie jeden z najsłynniejszych Parków Narodowych Afryki – Serengeti. Park oferuje niezwykłe bogactwo dzikich zwierząt, które odpoczywają w oddali, spacerują przy drodze, a czasem nawet zupełnie nieskrępowane tarasują ją. Spotkacie dziesiątki zebr, bawołów, gnu i dik dików; podejrzycie posilające się żyrafy i słonie, a przy odrobinie szczęścia także lwy, hieny czy gepardy. Jadąc przez park na camping będziecie mieć przedsmak prawdziwego safari. Po zakwaterowaniu rozpocznie się prawdziwy Game – safari w specjalnych jeepach pod opieką doświadczonych lokalnych przewodników. Wieczorem kolacja przygotowana przez prywatnego kucharza na campingu. Nocleg przy akompaniamencie chichotu hien.

 • 4 DZIEŃ PARK NARODOWY SERENGETI – SAFARI

  Wcześnie rano wyruszycie na kolejne safari. W tym czasie chętni mogą udać się na lot balonem nad sawanną zakończony wykwintnym angielskim śniadaniem (koszt ok. 560 USD). Po lunchu ruszycie w dalszą drogę do krateru Ngorongoro.

 • 5 DZIEŃ KRATER NGORONGORO – SAFARI I WIZYTA W WIOSCE MASAJÓW – ARUSHA

  Zmiana scenerii i kolejne niezapomniane safari. Po śniadaniu odwiedzicie wioskę Masajów. Zajrzycie do masajskich domów, posłuchacie ich śpiewów i zobaczycie pokaz tradycyjnego tańca. Następnie udacie się na safari po kraterze Ngorongoro. Jest to niezwykle malowniczy teren, dość płaski i porośnięty trawą i nielicznymi drzewami – świetnie nadaje się na obserwacje zwierząt w trakcie polowań. Będziecie też szukać czarnego nosorożca, który żyje właśnie w tym regionie. Pożegnanie z safari i powrót do Arushy.

 • 6 DZIEŃ ARUSHA

  Transfer na lotnisko i wylot.

Tour Booking