11 nocy 12 dni

Kerala

 • 1 DZIEŃ KOCZIN

  Przez lata Koczin odgrywało ważną rolę w transporcie wodnym i handlu w regionie. Położenie tego miasteczka – na wybrzeżu w zatoce, uczyniło je popularnym pośród kupców, którzy zatrzymywali się tu żeby zaopatrzyć się w przyprawy, kawę czy drewno w drodze na Bliski Wschód i do Europy. Lata ożywienia handlowego zostawiły w Koczin swój ślad w postaci pięknej, choć dziś już nieco podniszczonej, architektury.
  Przylot do Koczin. Z lotniska odbierze Was nasz przedstawiciel i zawiezie do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny.

 • 2 DZIEŃ KOCZIN: ZWIEDZANIE, TANIEC KATHAKALI

  Zwiedzanie rozpoczniecie od Fortu Koczin, następnie zobaczycie Pałac Mattancherry i synagogę z 1568 roku, a także Dutch Palace z piękną salą koronacyjną i muralami przedstawiającymi Ramajanę. Pojedziecie też zobaczyć chińskie sieci rybackie – charakterystyczne sieci z przeciwwagą, usytuowane na linii brzegowej zatoki. Ten styl sieci rybackich został przywieziony w te regiony najprawdopodobniej przez chińskich kupców w XIV wieku. Następnie wizyta w kościele św. Franciszka – pierwszym w nowym stylu europejskim na tych ziemiach. To tutaj został pochowany Vasco da Gama – jego ciało zostało sprowadzone do Portugalii 14 lat później.
  Wieczorem udacie się do Teatru Greenix na prezentację tradycyjnego tańca Kathakali. Będzie też szansa podpatrzeć aktorów szykujących się do spektaklu i nakładających kunsztowny makijaż.

 • 3 DZIEŃ KOCZIN – MUNNAR: PLANTACJE HERBATY I KARDAMONU

  Po śniadaniu kierowca zabierze Was do Munnar, niegdyś ulubionego brytyjskiego miasteczka rekreacyjnego. Munnar jest malowniczo położone na wzgórzach pośród zielonych plantacji herbaty, farm przypraw i lasów. To tutaj znajdują się najwyżej na świecie położone plantacje herbaty. Wasz hotel prowadzony przez lokalną rodziną znajduję się w kardamonowym lesie. Możecie się wybrać na krótki trek jedną z wielu ścieżek w okolicy, lub na wycieczką rowerami po okolicznych plantacjach.
  Po południu odwiedzicie muzeum Tata Tea w Nallathanni Estate, gdzie poznacie historię kultywowania herbaty na tych terenach.

 • 4 DZIEŃ MUNNAR – PARK NARODOWY PERIYAR: WODNE SAFARI

  Po śniadaniu wyjazd do Thekkady. Przejedziecie przez plantacje kauczuku, ogrody herbaciane i farmy przypraw do Parku Narodowego Periyar. Park jest domem dla wielu dzikich zwierząt, a jezioro Periyar dostarcza możliwości podglądania ich z łodzi, jest też rajem dla ornitologów. Park cieszy się również dużą populacją tygrysów, jednak aby spotkać to nieuchwytne zwierzę potrzeba będzie wiele szczęścia. Częstym widokiem natomiast są stadka dzikich słoni zażywających kąpieli w jeziorze.
  Po południu czeka Was wodne safari – wycieczka łódką po jeziorze Periyar i obserwacja zwierząt: słoni, dzikich świń, bizonów, małp, wiewiórek, licznych ptaków, a przy sprzyjających warunkach nawet tygrysa czy leoparda. Jednak nawet jeśli nie uda się zobaczyć króla dżungli, przejażdżka łódką pośród zieleni Parku Narodowego Periyar jest niezapomnianym przeżyciem.

 • 5 DZIEŃ PERIYAR: FARMA PRZYPRAW – KUMARAKOM: REJS PO ROZLEWISKACH

  Jednym z najważniejszych elementów regionu są przyprawy, i tego dnia poznacie ich uprawę i zastosowanie od podszewki. Periyar znajduje się w niskich górach – to idealne położenie dla wielu rodzajów przypraw. Podczas wycieczki poznacie uprawę kardamonu, pieprzu, goździków, cynamonu, wanilii i wielu innych. Zrozumiecie też, dlaczego kuchnia tego regionu jest tak różna od kuchni w innych częściach Indii.
  Po wycieczce przejazd do Kumarakom i zakwaterowanie na tradycyjnej łodzi nazywanej Kettuvallam. Rozpoczniecie leniwy rejs po rozlewiskach i obserwację malowniczego terenu. Łodzie wyposażone są w sypialnie, nowoczesne toalety, pokój dzienny i taras, z którego można podziwiać widoki.

 • 6 DZIEŃ KUMARAKOM – ALLEPEY: RELAKS NA BRZEGU ROZLEWISKA

  Po śniadaniu wykwaterowanie z łodzi i krótki przejazd do Allepey. Zakwaterowanie w hotelu na brzegu rozlewiska. Relaks.

 • 7 DZIEŃ ALLEPEY – MARARI BEACH: ODPOCZYNEK PRZY PLAŻY

  Pobudka pośród śpiewu ptaków, śniadanie i ruszacie w dalszą drogę – na zasłużony odpoczynek. Zakwaterujecie się w hotelu przy plaży Marari nad morzem Arabskim. Złote piaski i palmy wokół zapraszają do relaksu.

 • 8-11 DZIEŃ MARARI BEACH

  Odpoczynek przy spokojnej plaży Marari. To idealne miejsce do relaksu, wyciszenia i wyluzowania się.
  Chętni mogą poddać się zabiegom ajurwedy, ćwiczyć jogę lub skorzystać ze sportów wodnych w okolicy: surfing, narty wodne czy wędkarstwo morskie. Możecie również skorzystać z wycieczek fakultatywnych – do Sanktuarium Ptaków Kumarakom czy po okolicy Marari.

 • 12 DZIEŃ MARARI – KOCZIN

  Transfer na lotnisko w Koczin i wylot do kraju.

Tour Booking