7 noclegów 8 dni

Special London Tour

 • 1 DZIEŃ PRZYLOT DO BANGKOKU

  Przylot na lotnisko Suvarnabhumi. Odbiór i transfer do hotelu. Czas wolny.

 • 2 DZIEŃ BANGKOK: WAT PHO, PAŁAC KRÓLEWSKI, CHINATOWN, WAT TRAIMIT

  Ruszacie na zwiedzanie najciekawszych zabytków tajskiej stolicy. Zobaczycie m.in. świątynię Wat Pho, zwaną Świątynią Leżącego Buddy oraz Wielki Pałac Królewski wraz ze Świątynią Szmaragdowego Buddy. Następnie wsiądziecie do łodzi i popłyniecie rzeką Chao Praya, z pokładu podziwiając życie mieszkańców metropolii. Rejs zakończycie w restauracji, gdzie zatrzymacie się na lunch. Po posiłku odwiedzicie gwarne Chinatown i Wat Traimit – świątynię Złotego Buddy z największym na świecie posągiem Buddy sporządzonym ze szczerego złota.

 • 3 DZIEŃ AYUTTHAYA: PAŁAC BANG PA-IN, ŚWIĄTYNIA WAT YAI CHAI MONGKOL I WAT MAHATHAT, PŁYWAJĄCY TARG

  Dziś czeka Was zwiedzanie założonej w XIV wieku dawnej tajskiej stolicy Ayutthai, jednego z najbardziej imponujących miejsc umieszczonych na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Od nazwy stolicy cały kraj określano Królestwem Ayutthai (Portugalczycy natomiast rozpowszechnili zaczerpniętą z sanskrytu nazwę Syjam, która na długo zagościła w międzynarodowej nomenklaturze).

  Odwiedzicie pałac letni Bang Pa-In – wspaniały pałac królewski, którego historia sięga XVII wieku. W rezydencji wielokrotnie podejmowano słynnych gości – jak rosyjski car Mikołaj II. Następnie będziecie kontynuować podróż, poprzez zielone pola ryżowe, by zatrzymać się w świątyni Wat Yai Chai Mongkol (wzniesionej prawdopodobnie jeszcze przed powstaniem Królestwa Ayutthai).

  Czekają na Was także najpopularniejsze zabytki dawnej stolicy – świątynie Wihan Phramongkhon Bophit z wielkim posągiem Buddy odlanym z brązu, znajdująca się na terenie starego kompleksu pałacowego Wat Phra Sri Sanphet oraz licząca 600 lat świątynia Wat Mahathat, słynąca z wyrzeźbionej w piaskowcu głowy Buddy, malowniczo oplecionej korzeniami drzew.

  Podczas wycieczki będziecie mieli okazję spróbowania słynnego lokalnego przysmaku Roti Saimai – rodzaju waty cukrowej, uwielbianego zarówno przez miejscowych jak i turystów.

  Zwieńczeniem dzisiejszej wycieczki będą odwiedziny na pływającym targu w Ayothaya, gdzie będziecie mogli zakupić lokalne produkty oraz spróbować nowych smaków. Wieczorem powrót do hotelu w Bangkoku.

 • OPCJA KO CHANG 4-8 DZIEŃ WYSPA KO CHANG

  DZIEŃ 4
  Pora uciec od zgiełku miasta i przenieść się na położoną nieopodal granicy z Kambodżą wyspę Ko Chang – trzecią co do wielkości wyspę Tajlandii, z racji kształtu nazywaną „Wyspą Słonia”. Położona na terenie parku narodowego Mu Ko Chang ta górzysta, pokryta dżunglą wyspa obfituje w urokliwe zatoki, wodospady, białe plaże i rafy koralowe. Jest to też świetne miejsce dla uprawiania snorkelingu, nurkowania i innych sportów wodnych, lub błogiego relaksu w cieniu palm.
  Wczesnym rankiem wyjazd z hotelu, transfer do przystani promowej w prowincji Trat (około 5 godzin), przeprawa promowa na Ko Chang, przyjazd do hotelu. Odpoczynek!

  DZIEŃ 5-7
  Plażowanie i odpoczynek w pięknej scenerii turkusowej wody, białych plaż i gajów palmowych.

  DZIEŃ 8
  Powrót prywatnym minibusem do Bangkoku, lub bezpośrednio na lotnisko Suvarnabhumi.

 • OPCJA KO KRADAN 4-8 DZIEŃ WYSPA KO KRADAN

  DZIEŃ 4
  Czas przenieść się z miejskiej dżungli na białe plaże. Transfer na lotnisko i przelot do Trang. Na lotnisku przywita Was kierowca i zawiezie do przystani, skąd łodzią dotrzecie na Ko Kradan. Ta niewielka, położona w południowo-wschodniej części Tajlandii wysepka wchodzi w skład liczącego 230 km2 parku narodowego Hat Chao Mai. Założony w 1981 park obejmuje tereny lądowe o różnorodnym krajobrazie (pełne bogatej flory i fauny wieczniezielone lasy tropikalne i lasy namorzynowe, ciekawe formacje skał piaskowcowych) oraz wodne – kryjące barwne rafy koralowe. Pozostająca wciąż poza głównym nurtem turystycznym, wysepka jest oazą spokoju; odpoczniecie tu w zjawiskowej scenerii turkusowej wody i przepięknych, pokrytych drobniutkim, białym piaskiem plaż. Pora rozwiesić hamak i wysyłać pocztówki.

  DZIEŃ 5-7
  Błogi relaks na plaży, czy ekscytująca przygoda dla poszukiwaczy nowych wrażeń? Wybór zależy już tylko od Was. Na wyspie nie zabraknie atrakcji – zanurkujecie tu w krystalicznie czystych ciepłych wodach Morza Andamańskiego podziwiając bogactwo podwodnego świata, lub zagłębicie się w bujną zieleń dżungli, wypatrując jej mieszkańców. Możecie także udać się eksplorować okoliczne wyspy – w tym niesamowitą Szmaragdową Jaskinię, prowadzącą do ukrytej laguny, zamkniętej wyniosłymi, porośniętymi dżunglą wapiennymi ścianami (koszt wycieczki ok. 25 USD).

  DZIEŃ 8
  Transfer łodzią do Trang, i dalej autem na lotnisko. Przelot do Bangkoku.

Tour Booking