3 noclegi 4 dni

Bawaria

Incentive w Bawarii.

 

Bawaria urzeka turystów zabytkowymi miastami, stolicą Monachium – światową metropolią o wielkim sercu, baśniowymi zamkami i alpejskimi wioskami. Stanowi także w potocznym odczuciu kwintesencję Niemiec – mężczyźni w krótkich spodenkach z kuflem piwa, kobiety w dirndlach, kapusta i kiełbaski czy krowy z dzwoneczkami.

 

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 Dzień
Wylot samolotem wg rozkładu. Transfer autobusowy z lotniska w Monachium do miejscowości Hochenschwangau.

2 Dzień
Przejazd do zamków – Neuschwenstein – inspiracja dla twórców bajkowego pałacu Walta Disneya, Hohenschwangau – odbudowanego po zniszczeniach z okresu wojen napoleońskich przez ojca Ludwika – Maksymiliana II. Przejazd do niewielkiej miejscowość Reutte w austriackich Alpach, gdzie znajduje się wyjątkowa atrakcja – najdłuższy wiszący most świata – Highline 179. Spacer przez most łączący ze sobą ruiny zamku Ehrenberg i fort Claudia. Obiadokolacja. Nocleg.

3 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Garmish Partenkirschen – zimowej stolicy Niemiec – panorama Alp, obiekty olimpijskie ,zabytkowa ulica Ludwigstrasse z malowanymi domkami- czas wolny, dla chętnych wjazd kolejką na najwyższy szczyt Alp Bawarskich – Zugspitze (2962 m n.p.m.). Przejazd do Linderhof – zwiedzanie Zamku Ludwika II – jednego z trzech zamków króla Ludwika II, jedyny, w którym władca mieszkał przez dłuższy czas. Spacer wśród fontann i zabytkowych budynków ogrodów królewskich. Przejazd do Ettal – jednego z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 Dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Monachium – Park Olimpijski, gdzie w roku 1972 odbyły się XX Letnie Igrzyska Olimpijskie, wjazd na Olympiaturm – wieżę olimpijską, skąd wieczorem rozciąga się wspaniały widok na rozległe miasto. W pobliżu parku znajdują się dwie atrakcje turystyczne: Świat BMW i Muzeum BMW. Przejazd metrem na monachijską starówkę – wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche – kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda – córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja książąt i królów bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znana piwiarnia na świecie – Hofbräuhaus – lokal słynie z wyśmienitego regionalnego jadła w bardzo przyzwoitych cenach oraz Maßbier – piwa podawanego w litrowych kuflach, czas wolny na starówce. Wyjazd na lotnisko w godzinach popołudniowych.

 

 

DODATKOWE UWAGI i PROPOZYCJE:

– możliwość uczestnictwa w „Wieczorze Bawarskim” – posiłek regionalny z piwem , zabawa przy muzyce na żywo.
– możliwość rezerwacji wejściówki na OKTOBERFEST do największych namiotów piwnych na Święcie Piwa w Monachium
– w zamian za spacer kładką Highline 179 proponujemy zwiedzanie ruin zamku Ehrenberg lub przejazd do Fussen i zwiedzenie średniowiecznej malowniczej starówki z zamkiem.
– Na szczycie Zugspitze panują zmienne wysokogórskie warunki – wymagane ciepłe ubranie.

 

 

 

 

 

 

Tour Booking