15 noclegów 16 dni

Nepal + Butan + Tybet

BHUTAN – NEPAL – TYBET- podniebne kraje Himalajów

 

Wycieczka do Tybetu, Nepalu i Bhutanu. Dotarcie między innymi do Everest Base Camp oraz zatopionego w górach klasztoru Taktsang.

 

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Czengdu przez jeden lub dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 2
Przylot do Czengdu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Następnie przejazd do Instytutu Hodowli Pandy Wielkiej. Możliwość obejrzenia narodowego skarbu Chin. Powrót do hotelu. Nocleg w Czengdu.

DZIEŃ 3
Przejazd na lotnisko. Wcześnie rano wylot do Lhasy. Lądowanie na lotnisku w Gonggar. Transfer do miasta. Następnie zwiedzanie Jokhangu – najważniejszej świątyni Tybetańczyków, ze wspaniałym posągiem Buddy Jowo. Przejazd do klasztoru Drepung z 1416 r., siedziba lamów do czasu zbudowania Potali. Nocleg w Lhasie.

DZIEŃ 4
Po śniadaniu zwiedzanie monumentalnej Potali, tajemniczo zawieszonej na skałach siedziby Dalajlamów. Oglądanie wnętrza w migotliwym świetle łojowych lampek, spacery wąskimi korytarzami wśród mnóstwa ołtarzy, setek posągów, bóstw i demonów… Następnie Norbulinka – letnia rezydencja V Dalajlamy zatopiona wśród soczystej zieleni; to stąd wyruszył na wygnanie do Indii XIV Dalajlama. Po południu zwiedzanie klasztoru Sera, jednego z trzech największych klasztorów porządku Gelukpa. Powrót do Lhasy. Wieczorem wałęsanie się po bazarach. Nocleg w Lhasie.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Shigatse. Po drodze postój w Gyangtse i zwiedzanie klasztoru Pelkhor Chode z największą stupą w Tybecie. Dalszy przejazd do Shigatse, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6
Po śniadaniu zwiedzanie klasztoru Tashilumpo, tradycyjnej rezydencji panczenlamy. Przejazd do Tingri (ok. 7 godzin). Przyjazd, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie, przejazd w okolice Everest Base Camp (ok. 4920 m n.p.m.). Okazja do przyjrzenia się panoramie najwyższego szczytu świata. Nocleg w Tingri.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Mając wciąż w oczach widoki Himalajów przejazd w kierunku nizin. Przyjazd do Kyirong. Zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 9
Śniadanie. Przejazd do granicy chińsko – nepalskiej. Przekroczenie granicy. Przejazd do Katmandu. Zwiedzanie Durbar Square ze świątyniami fundatorów, Hanuman Doka i Pałac Królewski, Dom Żywej Bogini Kumari. Wieczorem spacer po Thamelu. Nocleg w Katmandu.

DZIEŃ 10
Przejazd na lotnisko. Wylot z Katmandu do Bhadrapur. Przylot. Przekroczenie granicy nepalsko-indyjskiej. Dalszy przejazd do Królestwa Bhutanu – najbardziej tajemniczego kraju świata. Odprawa na granicy w Phuntsholing. Nocleg w Phuntsholing.

DZIEŃ 11  
Wczesna pobudka. Wjazd jedną z najpiękniejszych himalajskich dróg do stolicy królestwa Bhutanu – Thimpu. Zwiedzanie: niewielki rezerwat z narodowym zwierzęciem Bhutanu – takinem, Memorial Czorten i najstarszy dzong Bhutanu – Simtokha Dzong. Kolacja i nocleg w Thimpu.

DZIEŃ 12
Wyjazd za góry i lasy przez przełęcz Dochu La na wys. 3 050 m do doliny Punakha. Uroda okolicy połączona z wysokością może powodować omdlenia, a zwiedzanie doliny wraz z Punakha Dzongiem wprawi nas w niemy zachwyt. Lunch. Spacer wśród wiosek i pól do świątyni Chimi Lhakhang, gdzie kobiety modlą się o płodność własną oraz całej przyrody. Kolacja. Przejazd na nocleg do Paro.

DZIEŃ 13
Po śniadaniu trekking do zawieszonego na wysokiej skale klasztoru Taktsang, po drodze odpoczynek na platformie, skąd rozpościera się oszałamiający widok na „tygrysie gniazdo”. Po niezliczonych schodach wdrapujemy się coraz wyżej, w tajemniczą krainę kontemplacji i medytacji, zadumy i refleksji, zostawiając w dole ciemne otchłanie bezdennych przepaści, gdzie jak w czarnych dziurach nikną złe myśli i troski zdrożonego wędrowca… Powrót w doliny i lunch w Paro. Po południu – ruiny fortecy Drukgyel Dzong, która obroniła dolinę Paro przed najazdem Tybetańczyków; świątynia Kyichu z VIII wieku. Następnie klasztor Paro Dzong, gdzie nakręcono zdjęcia do filmu „Mały Budda”. Kolacja w restauracyjce w miasteczku. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 14
Transfer na lotnisko. Wylot z Paro do Katmandu. Przylot do Katmandu. Przejazd na mały spacer trekkingowy z Shankhu do Nagarkot, na wysokość 2 160 m n.p.m. Po drodze wioski nepalskie i przepiękne widoki na Małe Himalaje. Lunch. Przy dobrej pogodzie – podziwianie zachodu słońca. Kolacja i nocleg w Nagarkot (hotelik górski).

DZIEŃ 15
Wcześnie rano – urzekający wschód słońca i feeria różów, fioletów i pomarańczy. Po śniadaniu dalsza wędrówka wśród pastwisk i pól do uroczego miasteczka Changunarayan – zwiedzanie starej hinduskiej świątyni. Lunch. Przejazd busem do hotelu na odświeżenie się (czas na kąpiel i przebranie się). Transfer na lotnisko. Wylot z Katmandu do Delhi. Przylot. Przejazd na ostatnie zakupy na Connaught Place w Delhi. Transfer do hotelu na odświeżenie się.

DZIEŃ 16
Transfer na lotnisko. Wylot do kraju przez jeden z portów tranzytowych.

 

 

 

 

Tour Booking