12 nocy 13 dni

Madagaskar i rajski Mauritius

Podczas wycieczki na Madagaskar zobaczycie ogromne baobaby, niezwykłe formy skalne i rezerwaty pokryte gęstą, dziewiczą dżunglą. Spotkacie niezwykłe zwierzęta, odkryjecie plantacje wanilii i wiszące nad skalnymi przepaściami mosty. Ostatnie dni wakacji spędzicie na błogim lenistwie, na egzotycznych, białych plażach Mauritiusa. Bajeczne zatoczki, przystrojone setkami kokosowych palm, to widok, który na długo pozostanie w Waszej pamięci.

1 dzień.  Wylot z Warszawy do stolicy Madagaskaru – Antananarywy.

2-3 dzień.  Niezapomnianą wycieczkę po Madagaskarze rozpoczniecie lądowanie w Antananarywie. Na lotnisku powita Was prywatny kierowca, który zawiezie Was do hotelu. Tana, bo tak nazywają stolice Madagaskaru jej mieszkańcy, położona jest na dwunastu wzgórzach, otoczonych zielonymi polami ryżowymi. Architekturę miasta tworzy charakterystyczna mieszanka stylu afrykańskiego i kolonialnego. Zobaczycie tu czerwone, gliniane domy, kontrastujące z okazałymi kolonialnymi budynkami, kręte uliczki i barwne targi, z wyrobami lokalnych rzemieślników. Górujące nad miastem Królewskie Wzgórze Ambohimanga zachwyci Was wspaniałą panoramą na stolicę. Kolejny dzień w Tanie upłynie Wam na poznaniu atmosfery miasta i kosztowaniu miejscowych przysmaków. Jednym z nich będzie popularne zebu w sosie waniliowym, czyli stek z bawoła w egzotycznym wydaniu.

3-4 dzień.  Transfer na lotnisko w Antananarivo i lot do Morondawy. Z lotniska odbierze Was prywatny kierowca, z którym udacie się do Kirindy Forest Reserve. Kirindy jest prywatnym rezerwatem przyrody, w którym będziecie mieli okazję zobaczyć niezwykłe okazy fauny i flory. Znany jest głównie z gigantycznych malgaskich szczurów, jak również unikalnego drapieżnika Fossa, który wyginął przed wieloma milionami lat zachowując się jedynie na Madagaskarze. Park ten jest również domem dla ponad 60 gatunków ptaków i wielu endemicznych gadów. Najczęściej spotykanym tutaj gatunkiem lemura jest lemur brązowy oraz sifaka biała – nazywana tańczącą ze względu na wyjątkowy sposób poruszania się. Nocleg w lodgu na terenie rezerwatu.

4-5 dzień.  Poranna wizyta w rezerwacie Kirindy, a następnie przejazd do Bekopaka. Wczesnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Następnego dnia czeka na Was bogactwo wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Parku Tsingy de Bemaraha. Jest to niewątpliwie jedna z największych atrakcji kraju i „must see” podczas wycieczki na Madagaskar. Ogromny obszar pokryty jest unikatowymi na skalę światową wysokimi, szpiczastymi iglicami, tworzącymi niepowtarzalny krajobraz. Przed Wami trekking i eksplorowanie wąskich korytarzy, labiryntów i jaskiń tego niesamowitego lasu wapiennych iglic. Przejście po wiszących mostach to nie scena z filmu przygodowego, a kolejna atrakcja, która dostarczy Wam solidnej porcji adrenaliny.

6 dzień.   Dziś czeka Was kolejna wielka atrakcja tej wyprawy. Ukoronowaniem podróży do Morondawy będzie podziwianie zachodu słońca w słynnej Alei Baobabów, która jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w trakcie wycieczek po Madagaskarze. W Waszej galerii również nie może zabraknąć zdjęć tego fascynującego krajobrazu, który na długo pozostanie w Waszych wspomnieniach. Aleja to zjawiskowe miejsce i niekwestionowana wizytówka Madagaskaru. Ogromne, wiekowe drzewa, które przywołują w pamięci przygody sienkiewiczowskich bohaterów – Stasia i Nel – zasługują na miano przyrodniczego cudu. Nie posadził ich człowiek, a natura, która z właściwą sobie fantazją, stworzyła kilkadziesiąt olbrzymów, nazywanych przez miejscowych „drzewami rosnącymi korzeniami do nieba”.

6-7 dzień.  Witajcie w Morondawie, niewielkiej nadmorskiej miejscowości będącej kolejnym punktem na mapie Waszej wycieczki po Madagaskarze. Miejsce to stanowi głównie bazę wypadową do słynnej Alei Baobabów. Będziecie mieli okazję przyjrzeć się z bliska życiu mieszkańców zajmujących się głównie rybołówstwem. Przed Wami kosztowanie świeżo złowionych ryb i owoców morza, a także degustacja drinków, przyrządzonych na bazie lokalnego rumu. Gwarantujemy, że spektakularne zachody słońca nad Kanałem Mozambickim, który oddziela Madagaskar od Czarnego Lądu, wprowadzą Was w osłupienie. Następnego dnia prywatny kierowca zawiezie Was na lotnisko, skąd odlecicie do stolicy. Noc spędzicie noc w Antananarywie, w znanym już Wam hotelu.

8-13 dzień.  Wasza wycieczka na Madagaskar dobiega już końca. Czas na beztroskie wakacje na na Mauritiusie! Na wyspę dostaniecie się samolotem, który z Antananarywie przeniesie Was w krainę beztroskiego wypoczynku. Na lotnisku czekać będzie prywatny kierowca, który zawiezie Was do hotelu. Idylliczne, piaszczyste plaże, turkusowe wody oceanu, wyjątkowo przyjaźni mieszkańcy i pełne zieleni egzotyczne krajobrazy, czynią tą uroczą wyspę idealnym miejscem na wypoczynek. Mauritius to także wakacje pełne wrażeń! Gdy już znuży Was błogie lenistwo w cieniu palm i kąpiele w lazurowej wodzie, polecamy rejsy katamaranem, spacery po dnie oceanu, nurkowanie w bajecznym ogrodzie koralowym i wędrówki po dżungli. Na śmiałków spragnionych  adrenaliny czeka zjazd na linie przez tropikalny las.

13 dzień.  To już koniec Waszych wakacji na Mauritiusie. Prywatny transfer na lotnisko i lot do Polski.

 

 

Zapytanie