9 nocy 10 dni

Wietnam Rowerem

INCENTIVE trip  w Wietnamie rowerem

 

DZIEŃ 1.
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Hanoi.

DZIEŃ 2.
Przylot do Hanoi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie (w zależności od możliwości wczesnego check-in). Po krótkim odpoczynku możliwość spaceru po okolicy i posmakowania miejscowej kuchni. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Hanoi.


DZIEŃ 3. Hanoi – Ninh Binh – Tam Coc
60 km rowerem
Po śniadaniu transfer poza granice miasta do Phu Ly (ok. 1.30 h), skąd po przygotowaniu sprzętu, rozpoczyna się trasa wyprawy rowerowej. Jazda asfaltową drogą przez liczne, położone w Delcie Rzeki Czerwonej, wioski charakterystyczne dla tego regionu. Podziwianie scenerii rozległych pól ryżowych i wsi usytuowanych wzdłuż rzeki Day. Po drodze do Ninh Binh wycieczka do kompleksu świątyń Pachnącej Pagody jednego z najciekawszych i najładniejszych widokowo miejsc w Wietnamie. Kompleks 30 świątyń Pachnącej Pagody położony jest w malowniczych Górach Pachnących. Krótka przeprawa łódką a następnie zwiedzanie świątyni Thien Tru (Pagody Niebiańskiej Kuchni). W czasie zwiedzania piknik lunch alternatywnie lunch w lokalnej restauracji a następnie krótki rejs do miasta Tan Lap skąd grupa uda się na nocleg do Ninh Binh.

DZIEŃ 4. Tam Coc – Hoa Lu – Cuc Phuong, 60 km rowerem
Śniadanie. Rozpoczęcie dnia od spokojnego rejsu lokalnym sampanem (niewielką łodzią wiosłową) po rzece Ngo Dong. Podziwianie licznych krasowych jaskiń i odkrywanie malowniczego Tam Coc zwanego też „zatoką Ha Long na lądzie”, gdzie olbrzymie skały wyrastają spośród okolicznych pól. Powrót do hotelu i wymeldowanie. Przesiadka na rowery i przejazd krętymi górskimi szlakami do Hoa Lu. Czas na odpoczynek i zwiedzanie starożytnego miasta Hoa Lu, w którym znajdują się niezwykłe pozostałości po świątyni króla Dinh. Po lunchu kontynuacja podróży do Parku Narodowego w Cuc Phuong. Droga prowadzi wzdłuż zielonych pól ryżowych wśród pokrytych lasem gór. Dotarcie do celu, szansa na zobaczenie gęstego, tropikalnego lasu deszczowego, a następnie zakwaterowanie w kwaterach prywatnych w parku. Nocleg w Cuc Phuong.

DZIEŃ 5.
Cuc Phoung – Nua Village, 70-80 km rowerem Po śniadaniu rozpoczęcie jazdy z Cuc Phuong do wioski Nua. Przejazd krętą drogą prowadząca przez plantacje ananasów i pola ryżowe. Po drodze przerwa na lunch. Kontynuacja wyprawy przez most La Han, skąd rozpocznie się wybudowany przez Francuzów ponad 100 lat temu piaszczysto – gliniasty szlak. Dotarcie do małego miasteczka Nua, które znajduje się u stóp wapiennych wzgórz. Czas wolny na relaks lub w razie nadwyżki energii, przejażdżka rowerem lub spacer po okolicy. Nocleg w miejscowości zamieszkiwanej przez mniejszość Thai.

DZIEŃ 6.
Nua Village – Buoc Village, 55-60 km rowerem
Po śniadaniu przejazd wyboistą drogą przez rezerwat w kierunku miejscowości Buoc. Droga prowadzi przez pofałdowany, często żwirowy teren, ale z łagodnymi i niezbyt długimi wzniesieniami, dzięki czemu odcinek ten jest przyjemny i łatwy do pokonania. Po drodze wypoczynek w miejscowości Hang, a następnie kontynuacja podróży do Mai Chau. Po pokonaniu około 50-kilometrowego odcinka, wjazd na asfaltową drogę H15A, stanowiącą dawny  szlak dostawczy do miasta Ho Chi Minh. Pozbawiona praktycznie całkowitego ruchu na tym odcinku droga biegnie przez malownicze krajobrazy wzdłuż rzeki Ma. Zakończenie podróży w Buoc Village. Kolacja i nocleg w lokalnym pensjonacie.

DZIEŃ 7.
Buoc Village – Mai Chau, 30 – 35 km rowerem
W tym dniu pokonanie trasy rowerowej będzie wymagało od uczestników większego „hartu ducha i kondycji fizycznej”, ale za to obfitować będzie w „zwalające z nóg widoki” i liczne przystanki, by te widoki podziwiać. Przez pierwsze 7 km trasa prowadzić będzie przez stosunkowo łatwy, falisty teren, by następnie zacząć piąć się w górę, skąd roztaczać się będzie widok na doliny. Postój na dłuższy odpoczynek w miejscowości Tai. Na koniec – sama przyjemność – 11-kilometrowy zjazd i dojazd do celu dzisiejszej podróży – do Mai Chau, gdzie zatrzymamy się na nocleg.

DZIEŃ 8.
Mai Chau –  Hanoi, 15 km rowerem
Po śniadaniu krótka przejażdżka po okolicznych terenach, wokół Mai Chau. Przejazd przez zielone pola ryżowe i lokalne wioski, spotkanie z tubylcami. W godzinach lunchu powrót do Mai Chau na posiłek w lokalnym domu, czas na spacer po mieście idealny na zrobienie zakupów. Mai Chau słynie z ręcznie robionych tkanin. Powrót do Hanoi na nocleg.

DZIEŃ 9. Hanoi
Pierwszym krokiem jest kompleks poświęcony Ho Chi Minh- założycielowi narodu, zawierający Mauzoleum Ho Chi Minha i dom na palach. Kompleks ten obejmuje również Pagodę Jednej Kolumny, której początki sięgają założenia miasta. Następnie udajemy się do Pagody Tran Quoc – najstarszej pagody Hanoi nad brzegiem Jeziora Zachodniego. Kolejne kroki to Van Mieu-Quoc Tu Giam – Świątynia Literatury i pierwszy uniwersytet w Wietnamie. Zbudowane w XI wieku ogrody i dobrze zachowana architektura oferują relaksujące spojrzenie na przeszłość Wietnamu. Po lunchu dla tych, którym brakowałoby już jazdy rowerowej, przejażdżka rowerową rikszą… (riksze jeżdżą po ulicach Starej Dzielnicy, które zostały nazwane na cześć konkretnych towarów oferowanych w tych miejscach). Przystanek nad Jeziorem Zwróconego Miecza, aby zrobić zdjęcia. Lunch w lokalnej restauracji. Czas wolny na zakupy. Późnym popołudniem transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

DZIEŃ 10.
Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie. Zakończenie imprezy.

 

 

Zapytanie