9 nocy 10 dni

Boracay i dziewiczy Palawan

Pełną przygód wycieczkę na Filipiny rozpoczniecie od hałaśliwej i nowoczesnej stolicy – Manili, by następnie znaleźć odpoczynek i spokój na zachwycających wyspach Boracay i Palawan. Czekają tu na Was rajskie plaże, turkusowa woda i fantastyczne warunki do kitesurfingu. Wakacje na archipelagu Bacuit pozwolą Wam uwierzyć, że są miejsca, w których czas zdecydowanie wolniej płynie .

 

Dzień 1.  Przed Wami wakacje na Filipinach w najlepszym wydaniu! Wylot z Warszawy do Manilii.

Dzień 2-4.  Na lotnisku w Manili czekać będzie prywatny kierowca, który zawiezie Was do hotelu. Filipińska stolica to miasto o wielu obliczach.  To tutaj loga międzynarodowych korporacji, dumnie „prężące się” na dachach kilkudziesięciopiętrowych drapaczy chmur, kontrastują z niewyobrażalna skalą ubóstwa pobliskich slumsów. To wielomilionowe, chaotyczne miasto, w którym najpopularniejszym środkiem transportu są kolorowe jeepneys, ma niewiele do zaoferowania turystom. Interesująca starówka jeszcze z czasów hiszpańskich kolonizatorów, a także najstarsze Chinatown na świecie, to jedyne warte uwagi miejsca.

Dzień 5-6.  Prywatny transfer na lotnisko i lot do kolejnego miejsca na mapie Waszej wycieczki po Filipinach. Po wylądowaniu w Kalibo czeka Was grupowy transfer do portu i szybka przeprawa łodzią na Boracay. Ta malutka wyspa, cieszy się niezwykłą popularnością zarówno wśród turystów, jak i Filipińczyków, za sprawą słynnych piaszczystych białych plaż kontrastujących z turkusem otaczających je wód. Tutejsza White Beach regularnie przoduje w rankingach najładniejszych plaż świata. Oprócz leżenia pod palmą i popijania pysznej piña colady przyrządzonej na bazie filipińskiego rumu możecie skorzystać z najlepszych na świecie warunków do kitesurfingu. Polecamy także odwiedzić pobliską, wciąż dziewiczą i wolną od turystów wyspę Carabao, gdzie czas jakby wolniej płynie.

Dzień 7-8.  Przed Wami dalszy ciąg wakacji na Filipinach. Dzisiaj czeka Was lot na północne wybrzeże Palawanu. El Nido to niewielkie miasteczko z zaledwie kilkoma uliczkami. Mimo, że z roku na rok staję się coraz bardziej popularne wśród turystów, zachowuje swój autentyczny urok. Okolice El Nido to raj dla osób kochających naturę. Najpopularniejszą lokalną atrakcją jest Island hopping, czyli wycieczka łodzią po okolicznych wysepkach malowniczego archipelagu Bacuit. Polecamy także wybrać się na przepiękną i niemalże pustą Nacpan Beach, gdzie widok spadających od czasu do czasu kokosów, dopełni wrażenia perfekcyjnych wakacji w tym egzotycznym zakątku świata.

Dzień 9.  Przed Wami największa atrakcja Waszych wakacji na Filipinach. Dzisiaj, tradycyjną filipińską łodzią udacie się na wspomnianą już wcześniej, największą atrakcję Palawanu tzw. island hopping. Czekają na Was niepowtarzalne widoki, których nie zobaczycie w żadnym innym miejscu na Ziemi. Kilkadziesiąt małych, bezludnych wysepek wynurzających z turkusowej wody, klify o rozmaitych kształtach, tajemnicze jaskinie i ukryte wśród skał błękitne laguny. W tej bajecznej scenerii skosztujecie pysznej grillowanej ryby i świeżych owoców morza. Spływ kajakiem pozwoli Wam odkryć malownicze zatoczki, a snurkowanie w krystalicznie czystej wodzie, zabierze Was w niezwykły, podwodny świat.

Dzień 10.  Wasza przygoda na Filipinach dobiega już końca. Prywatny transfer na lotnisko w El Nido i przelot do Manili, gdzie spędzicie ostatnią noc, a następnego dnia odlecicie do Polski.

 

 

 

 

 

Zapytanie