Wyjazdy do Afryki

Safari na czarnym lądzie

safari 1

Jesteś miłośnikiem przyrody i dzikich zwierzaków? Marzy Ci się niezapomniana przygoda na bezkresnych stepach Afryki? A może chciałbyś się przenieść na plan filmowy jednego z najciekawszych filmów dokumentalnych i zobaczyć jak toczy się życie w miejscu, w którym rządzą zwierzęta. Jeśli na któreś z powyższych pytań padła pozytywna odpowiedź, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – spełnienie Twoich marzeń odnajdziesz podczas emocjonującego safari! Na czym polega ta przygoda? Udasz się w niezwykłą wyprawę samochodem terenowym po najdzikszych terenach Afryki. TanzaniaRepublika Południowej AfrykiNamibia, Botswana czy Zambia – niesamowite miejsca czekają na Ciebie!

W Orpheus proponujemy prywatne safari w towarzystwie wykwalifikowanego, prywatnego przewodnika. Dzięki temu mamy gwarancję, że Twoja wyprawa będzie dokładnie dopasowana do Twoich indywidualnych oczekiwań. Prywatne safari z polskim przewodnikiem pozwala na odkrywanie najpiękniejszych miejsc i spotkania ze zwierzakami w takim tempie, jakie jest najbardziej odpowiednie dla Ciebie. Chcesz dłużej przyglądać się lwiej rodzinie? Może chciałbyś wytropić czarnego nosorożca? Czy jednak udamy się nad brzeg jeziora, gdzie stado gnu i zebr zaspokaja pragnienie, a słonie bawią się w orzeźwiającej wodzie? Podczas prywatnego safari nie musisz dopasowywać się do sztywnego grafika, to plan wycieczki i czas zwiedzania dostosujemy do Twoich upodobań. Zobacz z nami niezwykły krater Ngorongoro i Park Narodowy Serengeti w Tanzanii słynący z corocznej Wielkiej Migracji zwierząt oraz malowniczych zachodów słońca.

Wybierz się na safari w RPA i poczuj klimat kolorowego miasta – Kapsztadu, odwiedź mieszkające tu dziko pingwiny, a następnie przeżyj prawdziwą przygodę w Parku Krugera, by zobaczyć słynną „wielką piątkę”. Botswana zachwyci Cię niezwykle dziewiczymi terenami i mnogością zwierząt w delcie Rzeki Okawango czy Parku Narodowym Chobe. Z kolei Safari w Namibii to raj dla osób, które zachwycają się nie tylko zwierzętami, ale też unikalnymi krajobrazami pustyni, najwyższych na świecie wydm, czy dzikiego, pustego wybrzeża. Safari w Zambii zachwyci Cię niezwykłymi widokami na Rzekę Zambezi oraz spektakularne Wodospady Wiktorii. Powiedz nam o jakiej przygodzie marzysz, my zaprojektujmy idealne safari dla Ciebie!

SAFARI TANZANIA

karatu_1__1920x864

Jeśli planujesz wakacje w Tanzanii warto wybrać się na safari do jednego (lub kilku!) parków narodowych. Może to być Park Narodowy Serengeti słynący z niesamowitego wydarzenia, jakim jest Wielka Migracja Zwierząt. Ten niesamowity spektakl odbywa się dwa razy w roku! Pierwszy raz w okresie od stycznia do marca, kiedy to zwierzęta migrują z Serengeti w Tanzanii do Kenijskiego rezerwatu Masai Mara. W tym czasie można obserwować miliony zebr i gnu, które przemieszczają się w poszukiwaniu pożywienia i wody. Drugi raz to niesamowite zjawisko możemy zaobserwować w lipcu i sierpniu. Wtedy nad rzekami, przez które przedostają się ogromne stada zwierząt, dochodzi do spektakularnego polowania w wykonaniu krokodyli!

Będąc na wakacjach w Tanzanii warto wybrać się również na safari do innych parków, takich jak TarangireLake Manyara czy Ngorongoro. Ten ostatni to jeden z najważniejszych rezerwatów dzikiej zwierzyny w Afryce. Jest to zagłębienie o średnicy 20 kilometrów, które niegdyś było kraterem wulkanu. Ponadto Ngorongoro to miejsce, w którym istnieje największe prawdopodobieństwo zobaczenia słynnej Big Five. W Orpheus oferujemy prywatne zwiedzanie Tanzanii podczas luksusowego safari! Możliwe jest również zwiedzanie z polskim przewodnikiem! Wybierając prywatne safari w Tanzanii będziesz mieć pewność, że na spokojnie i we własnym tempie możesz podziwiać zwierzęta i nic Ci nie umknie. A jeżeli zrobić 1500 zdjęć jednej żyrafy w poszukiwaniu tego idealnego ujęcia, to nikt Cię nie powstrzyma!

SAFARI RPA

shutterstock_214032787

Jeżeli wybierasz się na wakacje w RPA, to w programie Twojej wycieczki nie może zabraknąć safari w RPA. Podczas tej niezwykłej wyprawy będziesz miał okazję zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku, a może nawet „upolować” Wielką Piątkę Afryki. Składają się na nią lewsłońbawółnosorożec oraz lampart. Odnalezienie i sfotografowanie tych zwierząt to nie lada wyczyn, ale podczas niezwykłego safari w Republice Południowej Afryki może Ci się to udać!  Oczywiście podczas przejazdu po sawannie spotkasz inne dzikie zwierzęta, które Cię zachwycą. Mogą to być żyrafyzebryhipopotamy i wiele wiele innych. Wyjątkowa wycieczka do RPA to przede wszystkim safari w parku Krugera, położonego w północno-wschodniej części kraju. Park Krugera w RPA zachwyca różnorodnością występującej tam fauny i flory oraz dwoma opcjami safari – w ciągu dnia i w ciągu nocy.

Inny park warty odwiedzenia to Park Narodowy Addo, który najbardziej znany jest ze słoni. Warto wybrać się również do Parku Narodowego Mapungubwe oraz do najstarszego rezerwatu w Afryce czyli Hluhluwe. W tym rezerwacie będziesz miał możliwość spotkania nie tylko słynnej Big Five, ale również gepardówkrokodyliguźców,czy uratowanych przed wyginięciem, niezwykle rzadkich białych nosorożców. Przy wyborze safari w RPA warto zastanowić się nie tylko, do którego parku, czy rezerwatu chcesz się udać, ale także w jakiej grupie chcesz zwiedzać. My polecamy prywatne safari w RPA, na którym to Ty będziesz decydował, jak długo chcesz podziwiać napotkanego słonia lub ile jeszcze zdjęć chcesz zrobić tej żyrafie. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz miał pewność, że z cudownego przeżycia, jakim jest safari w RPA będziesz miał tylko najlepsze wspomnienia. Dodatkowo wersja ‘luksusowe safari w RPA‘ zapewni po dniu obfitującym w niezwykłe widoki i niezapomniane wrażenia, zrelaksowanie się w ekskluzywnej lodgy pośród sawanny i dzikich zwierząt. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia!

SAFARI NAMIBIA

safarinamibia

Wybierając się na wakacje do różnych afrykańskich krajów, dla wielu osób głównym punktem wycieczki jest wyjazd na safari w Afryce. Trudno się dziwić, ponieważ obserwacja dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku to niesamowite przeżycie, które nie ma sobie równych! Podobnie jest w przypadku wycieczki do Namibii – jeżeli ten afrykański kraj jest celem Twojej wyprawy, to koniecznie zarezerwuj sobie czas na safari w Namibii. Jeżeli myślisz, że przecież widziałeś lwa, czy słonia w ogrodzie zoologicznym i wyjazd na safari nie zrobi na Tobie wrażenia, to jesteś w błędzie! Długość takiej wyprawy na safari w Namibii może być dopasowana do Twoich preferencji. Safari w Namibii może potrwać jeden dzień lub może to być tygodniowa wyprawa.

W Orpheus wszystkie wyjazdy projektujemy specjalnie dla Ciebie, dlatego każdy jego element jest dopasowany do Twoich preferencji. Nie bez powodu Namibia nazywana jest „perełką Afryki” – znajdziesz tam niezwykłe krajobrazy takie jak najwyższe wydmy świata, drugi największy na świecie kanion Fish River, wycieczka Deadvlei,czy najstarsza na świecie pustynia Namib. Do tego wybierzesz się na obserwację dzikich zwierząt w jednym z parków narodowych. Na safari w Namibii możesz wybrać się na przykład do Parku Narodowego Etosha, który jest jednym z największych na świecie. Na wyprawę w te rejony polecamy okres między czerwcem, a październikiem. W tym czasie dzikie zwierzęta gromadzą się przy zbiornikach wodnych, co zdecydowanie ułatwia ich zobaczenie i obserwację. W parku żyją takie zwierzęta jak słonielwyczarne nosorożceżyrafygepardyzebryhienyszakaleantylopyimpalegnuoryksy, czy maleńkie dikdik. Etosha jest domem dla 114 gatunków ssaków. Warto również dodać, że w centrum parku znajduje się duże solnisko, które podczas pory deszczowej zamienia się w słone jezioro, przyciągające stada flamingów. Innymi miejscami w Namibii będziesz miał okazję zaobserwować swobodnie się przechadzające dzikie zwierzęta jest pustynia Namib, park Erindi czy Bwabwata.

SAFARI BOTSWANA

safaribotswana

Botswana to państwo leżące w południowej Afryce, które podobnie jak sąsiadujące z nią kraje jest kierunkiem doskonałym na safari. Ze względu na to, że Botswana nie ma dostępu do morza, większość turystów wybiera ten kraj jako cel swojej wyprawy. Podczas safari w Botswanie można zobaczyć również niesamowite Wodospady Wiktorii. Dodatkowym atutem Botswany jest fakt, iż nie jest ona tak popularna wśród turystów, jak inne afrykańskie kraje. Dzięki temu doświadczysz tam prawdziwie dziewiczej przyrody i braku tłumów.

Podczas safari w Botswanie będziesz miał możliwość „upolowania” Wielkiej Piątki Afryki oraz zobaczenia wielu innych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Na taką wyprawę polecamy wybrać się do Parku Narodowego Chobe, czy do Delty Okavango. Podczas przejazdu samochodem terenowym po parkach narodowych zobaczysz wiele dzikich zwierząt.

Słonielwyżyrafyzebrylampartybawołyhipopotamyhienygepardy, czy antylopy. Dzikie zwierzęta przechodzą tuż obok Twojego pojazdu, spokojnie wylegują się w słońcu w odległości kilku metrów od Ciebie.

Botswana oferuje również podziwianie dzikich zwierząt z innej perspektywy – od strony wody. Jest to możliwe podczas rejsu łódką lub tradycyjnym mokoro (rodzaj kajaka) po Rzece ChobeBoteti, czy po Delcie Okavango. Ponadto podczas wycieczki w Botswanie będziesz mógł wybrać się na spacer w buszu z przewodnikiem, aby zobaczyć z bliska jeszcze więcej zwierząt. Podczas safari w Botswanie nocleg również dostarczy wielu wrażeń. Luksusowe lodge, w których się zatrzymasz znajdują się w parkach narodowych pośród dzikich zwierząt. Odwiedzając Botswanę koniecznie trzeba również zobaczyć Park Narodowy Makgadikgadi Pans, czyli olbrzymie solnisko w otoczeniu pustyni Kalahari oraz spektakularne Wodospady Wiktorii. Wycieczka w Botswanie jest najlepsza od czerwca do listopada, kiedy trwa pora sucha. Wtedy wiele źródeł wysycha, więc spragnione zwierzęta koncentrują się wokół mniejszej ilości dostępnych wodopojów. Dzięki temu przewodnik wie gdzie ich szukać, a Ty zobaczysz ich jak najwięcej.

SAFARI ZAMBIA

safarizambia

Zambia, a dokładniej Republika Zambii to państwo znajdujące się w południowej Afryce. Jego nazwa pochodzi od Rzeki Zambezi, która jest jedną z wielu atrakcji tego kraju. Z racji tego, że Zambia nie ma dostępu do morza, nie jest to kierunek idealny na błogi odpoczynek na plaży. Natomiast Zambia jest doskonałym wyborem dla osób lubiących aktywnie spędzać czas na wakacjach oraz podziwiać piękno przyrody. Przede wszystkim jednak w Zambii największą atrakcją jest wyprawa na safari. Podziwianie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku to coś, czego nie da się zapomnieć. W Zambii znajduje się wiele niezwykłych parków narodowych, na terenie których odbywają się wycieczki safari, na przykład Lower Zambezi National Park lub Lusaka National Park.

Poza safari w Zambii jest wiele innych atrakcji, które urozmaicą naszą podróż. Jedną z nich jest wycieczka na spektakularne Wodospady Wiktorii. Widok na 108 metrowy wodospad zapiera dech w piersiach. Kolejną ekscytującą atrakcją jest kąpiel w basenie Devil’s Pool przy Wodospadzie Wiktorii. Basen skalny powstał naturalnie i znajduje się przy samej krawędzi wodospadu! Kąpiel w takim basenie infinity to nie lada wyzwanie. 

Jednak główną atrakcją Zambii jest wycieczka na safari. Zwiedzanie parków narodowych (na przykład South Luangwa National Park) autem terenowym i oglądanie dzikich zwierząt na wolności to niezwykłe doświadczenie, którego nie da się porównać z żadnym innym. Podczas przejażdżki można zobaczyć słoniezebrylwyżyrafy i wiele innych gatunków dzikich zwierząt. Po dniu pełnym wrażeń na sawannie polecamy relaks w jednym z niezwykłych hoteli znajdujących się w dziczy. Niektóre z nich posiadają własne SPA i baseny, w których można zregenerować siły po intensywnym dniu. Do tego kolacja z widokiem na Park Narodowy i przechadzające się spokojnie zwierzęta – perfekcyjne zakończenie dnia na safari w Zambii. Odwiedzając ten kraj można wybierać pomiędzy wieloma niezwykłymi parkami, do których można wybrać się na safari. My szczególnie polecamy Blue Lagoon National Park, Mosi-oa-Tunya National Park, Kafue National Park czy Sioma Ngwezi National Park na ekscytujące safari w Zambii.